Co jest interesującego w książce pt. “Modelki z Dubaju” Marcina Margieleskiego?

Nigdy wcześniej nie czytaliśmy powieści Marcina Margielewskiego, który pokazuje szokującą prawdę i wsłuchuje się w opinię ludzi, przez co uświadamia ludziom, czym jest prostytucja na Wschodzie. To wszystko sprawia, że książka pt. pt. “Modelki z Dubaju” (https://www.taniaksiazka.pl/modelki-z-dubaju-marcin-margielewski-p-1451562.html) jest taka pociągająca.

Jakie historie możemy tutaj znaleźć?

Nie są to łatwe historie do opowiedzenia, ponieważ kraje te zazwyczaj nie przestrzegają tych samych zasad co kraje europejskie na całym świecie. Tym samym “Modelki z Dubaju” to historia, na którą dziewczyny – fanki tego typu literatury, czekały długo z niecierpliwością.

Dlaczego warto zapoznać się z tą książką?

Podczas lektury od czasu do czasu będziemy zdejmować szczękę z podłogi. W szczególności dziewczyna, która doświadczyła prostytucji w Dubaju i zainspirowała autora do zajęcia się tym elementem, jest bardzo uczciwą i szczerą osobą. Wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się stać się modelkę w Dubaju i dlaczego “modelka” w tym miejscu oznacza po prostu prostytutkę. “Modelki z Dubaju” mają ponad 300 stron. Są pięknie zaprezentowane i mają świetne okładki. Zawierają one boleśnie szczere historie, które mogą otworzyć oczy wielu czytelników na fakt, że niektóre kultury zachowują się zupełnie inaczej niż kraje europejskie. Pewnie, w Europie jest też prostytucja i indywidualny handel ludźmi, ale trudno je porównać.

Jakich problemów dotyka ta książka?

Można szybko stać się modelką w Dubaju. Niektóre z tych dziewczyn muszą zrobić karierę w show biznesie, podczas gdy inne, jak dziewczyna, którą poznaliśmy na początku tytułu, który dziś recenzujemy, szybko dowiadują się, że chodzi o sprzedaż ciała za gotówkę. Niestety, show-biznes na Bliskim Wschodzie jest bardziej seks-biznesem. Mają do czynienia z ludźmi, którzy mają towar i ich religia zabrania wielu tego typu praktyk, ale nikogo to tak naprawdę nie obchodzi. Liczą się tylko pieniądze i odrobina satysfakcji.

Jakim stylem jest napisana ta książka?


Warto też dodać, że cała ta pozycja jest napisana po to, aby dosłownie jeść oczami. Jest to trudny temat, ale napisany dość lekko, w związku z czym trudno go rozdzielić. Do tej pory nie mieliśmy okazji porzucić tej historii, przeczytamy ją jednym tchem, aż dotrzemy do ostatniego punktu. Nic dziwnego, że Marcin Margielewski jest dziś chyba najważniejszym i najbardziej znanym pisarzem literatury faktu, a przynajmniej w Polsce i nie dzieje się to bez powodu.